Od pitia čajov, kloktania až po užívanie starého dobrého vitamínu C… Každý z nás má nejaký ochranný prostriedok, na ktorý sa spolieha v prevencii chrípky, nachladnutia i ochorenia COVID-19. Účinok mnohých z týchto produktov ale nie je podložený takými silnými vedeckými dôkazmi ako VIROSTOP nosový sprej. Akému zloženiu môže tento prelomový produkt poďakovať za svoj veľký úspech a čo vlastne robí pre vašu sliznicu nosa?
Vírusy majú smolu. Švajčiarski výskumníci objavili rafinovanú kombináciu byliniek, ktoré by sa dali používať samostatne a aj tak by mali skvelý antivírusový účinok. No ako zistili, spoločne fungujú oveľa lepšie.
Ich produkt, Virostop sprej do nosa, by počas chrípkovej sezóny vo vašej domácej lekárničke rozhodne nemal chýbať. Liečivú silu cistu krétskeho dopĺňa echinacea, aloe vera, hyaluronát sodný a úspešný koncept završujú citrusové bioflavonoidy. Zložkami vytvorený ochranný film pôsobí priaznivo na obnovu prirodzených funkcií slizníc a medzi tieto funkcie patrí i ochrana dýchacích ciest pred infekciou chrípky a/alebo chorôb z nachladnutia.
Virostop nosový sprej hypertonický je určený:
Tento produkt značky Virostop plný prírodnýc výťažkov môžete používať v akútnych prípadoch, ale tiež preventívne a dlhodobo. Vďačíme za to jeho zloženiu. Pozrime sa teda na jeho aktívne zložky zblízka.
Echinacea purpurová (ECHINACEA PURPUREA)
Extrakt vykazuje maximálne účinky na opakujúce sa infekcie prechladnutia.1 Jeho antivirálna látka emodín tiež blokuje interakciu spike proteínu a enzýmu, ktorú potrebuje koronavírus na prienik do hostiteľskej bunky.2
Bioflavonoidy z
citrusového ovocia
Tieto prírodné látky s obľubou používame pri očiste organizmu, ale tiež v prevencii chorôb z nachladnutia. Pestrý koktail antioxidantov podporuje odolnosť slizníc, vrátane nosovej sliznice.3
Aloe vera
(ALOE BARBADENSIS)
Aloe extrakt oslabuje funkcie vírusu chrípky využívané na zhoršenie vrodenej imunity, uľahčenie vstupu a replikáciu.4 Ľudovo povedané, bráni ich parazitickému spôsobu života v organizme a množenie im zatrhne.
Polyfenoly získané z cistu podporujú obranyschopnosť sliznice a narúšajú väzbu záškodníka na receptor bunky tým, že sa viažu na jeho proteín a/alebo oslabujú jeho aktivity. Môžu preto významne znížiť virálnu nálož a ovplyvniť závažnosť/priebeh ochorenia.5,6 Či už ide o chrípku alebo iné vírusové ochorenie prenosné cez aerosóly (kvapôčky) vo vzduchu. Siahnite po spreji v skorej fáze infekcie. Môžete tým ochrániť svoje zdravie i zdravie vašich najbližších.
Použitie polyfenolov má oproti konvenčnej liečbe i jednu obrovskú výhodu. Vírusy, dokonca ani tie so schopnosťou mutácie, si proti oslabujúcemu efektu polyfenolov nedokážu vypestovať odolnosť.7
Prevencia chrípky je úzko spojená s udržiavaním zvlhčenej sliznice nosa. Zvlhčená sliznica oveľa efektívnejšie zachytáva a eliminuje patogény, ako sú vírusy a baktérie, čím znižuje riziko infekcie. Zdravá, hydratovaná nosová sliznica teda slúži ako prvá obranná línia proti choroboplodným zárodkom.
V zanechaní komfortného pocitu a vytvorení ochranného filmu na sliznici prispievajú zvlhčujúce látky obohatené o spomínaný aloe vera extrakt (ALOE BARBADENSIS) a prídavok hyaluronátu sodného. Získaná vlhkosť umožňuje sliznici prirodzene čistiť nos, plniť svoju obrannú funkciu a umožniť ľahké dýchanie.
Staršie deti i dospelí si s aplikátorom spreja Virostop poradia sami, menším deťom radšej pomôžte a dohliadnite na bezpečnosť. Aplikátor spreja stačí vložiť do nosovej dierky, stlačiť pumpičku a vystreknutý obláčik kvapiek ľahko vdýchnuť nosom. Dávkovanie závisí od veku a účelu použitia.
Na zmiernenie príznakov akútneho ochorenia
Pri preventívnom použití
Z hygienických dôvodov by jeden sprej nemalo používať viacero osôb naraz. Najmä v prípade objavenia príznakov môže hroziť prenos ochorenia kvapôčkovou infekciou.
Po streknutí spreja môžete dočasne pocítiť mierne podráždenie sliznice. Ide o prirodzený a dočasný jav, ktorý by nemal pretrvávať.
Použitie tohto spreja ako zdravotníckej pomôcky sa odporúča dospelým a deťom od 3 rokov. Sprej nie je vhodný pre menšie deti a aj tie väčšie by s ním mali manipulovať pod dozorom dospelej osoby. Predovšetkým treba zabrániť náhodnému streknutiu do očí.
Tehotné a dojčiace ženy by sa mali pred nasadením prípravku najskôr poradiť so svojim lekárom.
Pred použitím prípravku si nezabudnite preštudovať informácie na obale a neužívajte ho, ak máte alergiu alebo intoleranciu na niektorú z jeho zložiek.
Chrípku, COVID-19 i nádchu spôsobujú vírusy, ktoré sa do tela dostávajú kvapôčkovou infekciou. Ako už bolo naznačené, najčastejšou vstupnou bránou sú práve dýchacie cesty. Znásobte účinok spreja, používajte nosový sprej spoločne s produktom Virostop ústny sprej a zvýšte úroveň ochrany.
1 Ross SM. Echinacea purpurea: A Proprietary Extract of Echinacea purpurea Is Shown to be Safe and Effective in the Prevention of the Common Cold. Holist Nurs Pract. 2016 Jan-Feb;30(1):54-7. doi: 10.1097/HNP.0000000000000130. PMID: 26633727.
2 Ho, T. Y., Wu, S. L., Chen, J. C., Li, C. C., & Hsiang, C. Y. (2007). Emodin blocks the SARS coronavirus spike protein and angiotensin-converting enzyme 2 interaction. Antiviral research, 74(2), 92–101. https://doi.org/10.1016/j.antiviral.2006.04.014
3 D. Kuti, I. Jankovics, B. Dénes. A. Michlo, A. Balázs, R. Forrai, M. Takács – Antiviral effect of traditional medicinal plant extracts against seasonal influenza viruses and SARS Coronavirus-2 in cell culture.
4 J. G. Choi, H. Lee, Y. S. Kim, Y. H. Hwang, Y. C. Oh, B. Lee, K. M. Moon, W. K. Cho, J. Y. Ma (2019) – Aloe vera and its Components Inhibit Influenza A Virus-Induced Autophagy and Replication. The American journal of Chinese medicine, 47(6), 1307–1324. https://doi.org/10.1142/S0192415X19500678
5 I. Jankovics, M. Borsos, S. Mirani, B. Dénes – Early use of polyphenol-rich Cistus creticus extract containing nasopharyngeal spray is associated with significantly shorter duration of symptoms in mild COVID-19 patients: A retrospective case-control study. Journal of Community Medicine and Public Health Reports ( 2692-9899) 2021
6 M. P. Guallar, R. Meiriño, C. Donat-Vargas, O. Corral, N. Jouvé a kolektív (2020) – Inoculum at the time of SARS-CoV-2 exposure and risk of disease severity. Int J Infect Dis. 97: 290-292.
7 Ch. Ehrhardt, E.R. Hrincius, V. Korte, I. Mazur, K. Droebner a kolektív – A polyphenol rich plant extract, CYSTUS052, exerts anti influenza virus activity in cell culture without toxic side effects or the tendency to induce viral resistance. Antiviral Res. 76(1):38-47 (2007)
Produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Napíšte svoju skúsenosť a pomôžte ostatným vo výbere.
Pridajte hodnotenie produktu